Drewno i turystyka

Ustrzyki Dolne to miasteczko w Bieszczadach, które dzięki ogromnemu zainteresowaniu wczasowiczów cieszy się dzisiaj swoją wyjątkowo dobrą kondycją gospodarczą.

Agro

Niczym grzyby po deszczu wyrastają tu nowe ośrodki agroturystyczne, pensjonaty, i kwatery. Turyści przyjeżdżają tu chętnie zarówno w okresie letnim, jak i zimowym. Jest to świetny teren pod inwestycje, jeśli ktoś chce spróbować sił w prowadzeniu ośrodków wypoczynkowych. Latem można wypocząć w tutejszych lasach, udając się na wędrówki piesze lub wycieczki rowerowe. Są tutaj trasy rowerowe przeznaczone też do bardziej ekstremalnej jazdy. W odległości zaledwie 11 km znajduje się Jezioro Solińskie.

Działalności

Liczba podmiotów przemysłowo-gospodarczych w regionie jest ograniczona. Mieszkańcy żyją nieco na uboczu dużych aglomeracji i często pozostają bez pracy przez długie lata. Jednak ostatnimi czasy środki oferowane przez tutejszy Urząd Pracy na założenie własnej działalności gospodarczej przyniosły dobry efekt. Coraz mniej ludzi obawia się założenia własnego biznesu i bezrobotni chętnie korzystają z tej formy wsparcia. Branża turystyczna cieszy się tutaj największym wzięciem i właśnie w tej gałęzi powstaje najwięcej nowych firm.

Drewno

Ze względu na teren, na którym położone są Ustrzyki Dolne tj., teren mocno zalesiony branża drzewna ma tutaj bardzo duży potencjał, który z powodzeniem nakręca także gospodarkę lokalną.

1 thought on “Drewno i turystyka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *