Podstrefa zyskuje

W dębickiej podstrefie pojawiają się nowi zainteresowani złożeniem oferty inwestycyjnej. Jeśli będą się pojawiali potencjalni pracodawcy, powiat dębicki oraz sama Dębica zyskają powody do zadowolenia. Przede wszystkim najwyższy poziom zadowolenia miałyby osoby bezrobotne, bo pojawiłyby się nowe miejsca pracy.

Nowe

Firmy, które już zadeklarowały swój udział we współtworzeniu poddębickiej strefy, utworzą ponad tysiąc miejsc pracy. Tak duża inwestycja wymaga najpierw odpowiedniego przygotowania. Tego typu operacje potrzebują początkowo wsparcia finansowego. Na szczęście gmina wspomoże swoim budżetem inwestycje, która zagwarantuje możliwość zatrudnienia tak dużej liczby mieszkańców. W perspektywie długofalowej takie działanie ma sens.

Gmina

Starania gminy zostały docenione odgórnie i udało się włączyć Dębice do programu stażowego, który uruchomi środki dla inwestorów. Cel, jaki przyświeca gminie, tj. walka z bezrobociem, przyniesie zdecydowanie same korzyści. Kandydaci do pracy zostaną poddani szkoleniom, po którym będą mogli podjąć pracę, a to z kolei przełoży się na zyski gminy, która swój budżet wzbogaci zyskami z rozliczeń rocznych, od pracujących mieszkańców.

Swoi

W podstrefie dębickiej zainteresowane inwestowaniem są nie tylko zagraniczne marki, ale także nasze, polskie, rodzime. Budowlane, chemiczne, przetwórcze, obuwnicze, małe, średnie, duże, rodzinne – takie firmy też znajdą tu dla siebie miejsce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *