Kreatywni, przedsiębiorczy podbijają rynki

Mieszkańcy Strzyżowa coraz częściej przejmują w swoje ręce temat pracy. Oczywiście wiele zależy od podejścia do życia i szeroko rozumianej chęci podjęcia inicjatywy. Mieszkają tu tacy, którzy zrażeni lekkim niepowodzeniem, zamykają się w domu i narzekają na świat i tutejszy rynek pracy. Są i tacy, którzy pomimo przeciwności losu postanowili spróbować swoich sił i zrealizować swój własny pomysł na siebie.

Nie ma, że się nie da

Skoro nie ma dla nich odpowiednich ofert pracy na rynku strzyżowskim, trzeba sobie je stworzyć. W ostatnim czasie coraz więcej osób decyduje się na założenie własnej działalności gospodarczej. W grupie potencjalnych przedsiębiorców najwięcej jest strzyżowian w wieku do 30 roku życia, którzy nie chcąc opuszczać swojego rodzinnego miasta, postawili na własny biznes. Miejsce na rynku pracy jest dla wszystkich, kwestią jest tylko odpowiednie podejście do tematu.

Na miejscu, ale nie do końca

Powstające biznesy bardzo często nawet nie funkcjonują fizycznie w Strzyżowie, a miasto jest oficjalną siedzibą na papierze i miejscem pracy. Wiele wśród powstających nowych działalności gospodarczych to usługi zdalne świadczone na terenie całego kraju. Dominującą gałęzią są usługi i handel. Powstają internetowe sklepy wysyłkowe lub agencje reklamowe, usługi projektowe, graficzne, poligraficzne, copywriterskie. Taką formę pracy można wykonywać z dowolnego miejsca na ziemi, a czemu by nie robić tego ze Strzyżowa skoro mieszka się tu dobrze, przyjemnie, bezpiecznie a przede wszystkim w miarę tanio, niż w innych dużych miastach Polski. Dodatkowym atutem założenia działalności gospodarczej jest możliwość podjęcia dotacji unijnej na start, która oferowana jest osobom bezrobotnym w ramach programu aktywizacyjnego przez tutejszy Urząd Pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *