Miasto przedsiębiorców

Ponieważ Radomyśl Wielki słynie z tego, że jest rajem podatkowym dla inwestujących na tym terenie przedsiębiorców, coraz więcej osób decyduje się na założenie swojej pierwszej działalności gospodarczej właśnie na tym terenie.

Działalności

W związku z dogodnymi warunkami, jakie oferuje miasto działającym tu przedsiębiorcom tj. niskie podatki czy częściowe zwolnienia z niektórych opłat potencjalni kandydaci na przedsiębiorców nie zastanawiają się długo nad podjęciem odpowiedniej decyzji. Dodatkowym bodźcem, który popycha ich do założenia działalności gospodarczej w Radomyślu Wielkim, są programy wsparcia finansowego z budżetu unijnego na założenie działalności gospodarczej właśnie.

Biznesplan

Osoby nieaktywne zawodowo, które posiadają status bezrobotnego w różnych przedziałach wiekowych, mogą starać się o dotację na założenie działalności gospodarczej. Aby uzyskać pomoc finansową, należy przygotować solidny biznesplan, w którym uwzględnione zostaną takie aspekty jak konkurencyjność na rynku, wykaz potrzebnych sprzętów czy przewidywane roczne obroty. Oczywiście kwota dofinansowania mieści się plus/minus w granicach 20 tysięcy, więc jeśli ktoś chce otworzyć wypożyczalnie samochodów, to nie jest to wystarczająca pomoc. Natomiast drobny biznes, który ma szansę się rozwinąć i w dalszej przyszłości przekształcić w coś większego, z powodzeniem wystarczy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *