Rolnictwo dominuje na rynku pracy w Radymnie 

W Radymnie znaczną część terenu zajmują pola uprawne oraz gospodarstwa rolnicze. Ukształtowanie terenu i występujące tu gleby sprzyjają uprawie zbóż. Wiele rodzin żyje z tego, co daje im ziemia. Praca w rolnictwie jest bardzo ciężka, jednak wielu mieszkańców Radymna cieszy się, że może utrzymać siebie i swoją rodzinę z pracy na własnym kawałku ziemi.

Gospodarstwa

Na terenie Radymna występują także duże gospodarstwa specjalizujące się w masowych uprawach i produkcji, które swoje wytwory sprzedają na rynku zbytu w Polsce i za granicą. Kiedyś jednak nie były to aż tak duże gospodarstwa. Jednak po wejściu Polski do Unii Europejskiej wiele się zmieniło. System dopłat do rolnictwa został uruchomiony bardzo szybko, dzięki czemu większość gospodarstw przeszła gruntową modernizację i znacznie poprawiła jakość swojej pracy.

Unijne inwestycje

Początki unijne nie były jednorazowym zastrzykiem gotówki dla rolników, ponieważ od tamtej pory rozciągnięto w czasie system różnorodnych programów. Udział w projektach dofinansowujących działalność rolniczą wspiera za każdym razem inną strukturę, co pozwala przystąpić do udziału rolnikom radymińskim, którzy prowadzą wyspecjalizowaną gałąź np. trzody chlewnej czy kurcząt hodowlanych lub sadownictwo owoców miękkich itd.

Dzięki temu rynek pracy w Radymnie w zakresie rolnictwa zyskuje z roku na rok coraz większe możliwości w zakresie pracy na roli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *