Młodzi nie boją się biznesu

W Dębicy młodzi mieszkańcy miasta przejmują inicjatywę na rynku pracy. W związku z problemami, jakie występują w lokalnej strukturze rynku dębickiego, powstaje coraz więcej nowych działalności gospodarczych.

Fachowcy w cenie

Ogólny trend rynku pracy pokazuje, że zdecydowanie większe szanse na zatrudnienie mają mieszkańcy Dębicy, z wykształceniem zawodowym. Fachowcy mogą pochwalić się umiejętnościami praktycznymi i wiedzą, których nie posiadają absolwenci uczelni wyższych.

Wsparcie

Wykształceni młodzi ludzie, którzy zasilają grono bezrobotnych, w ostatnim czasie coraz częściej podejmują decyzje, aby założyć „coś swojego”. Pomagają w tym programy aktywizacyjne oferowane przez tutejszy Urząd Pracy. Dzięki nim wiele młodych osób otrzymało swoją szansę na rozwój i zatrudnienie jednocześnie. Bardzo dużą popularnością cieszy się właśnie program dotacji finansowej z puli unijnych środków na założenie swojej pierwszej w życiu działalności gospodarczej. Każdy pomysł jest dobry, pod warunkiem, że ma dobrze stworzony biznes plan i perspektywy. Zakupione z dotacji sprzęty przechodzą na własność przedsiębiorcy, jeśli minimum rok bez wcześniejszego zawieszenia czynnie działa przedsiębiorstwo. W innym przypadku należy je niezwłocznie zwrócić, oddać całość dotacji i dodatkowo zapłacić odsetki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *