Młodzi przedsiębiorcy z Mielca

Gdy rynek pracy nie spełnia oczekiwań młodych ludzi, a znalezienie wymarzonego zajęcia w Mielcu nie jest takie proste, trzeba podjąć samodzielne działanie. Zamiast narzekać i opuszczać swoją rodzinną miejscowość, coraz więcej młodych osób podejmuje działanie.

Pasja wygrywa

W Mielcu jest grupa młodych osób, które postanowiły zawalczyć o swój los, by nie musieć opuszczać swojej rodzinnej miejscowości i odnaleźć drogę do pracy idealnej. Do tej grupy należą ambitni przedsiębiorcy, którzy postawili na spełnianie swoich pasji i podjęli się prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Działalność

Założenie własnej działalności gospodarczej to bardzo duże przeżycie i krok w życiu każdego człowieka. Jest to spory wydatek i ryzyko związane z odnalezieniem się na rynku lokalnym lub ogólnopolskim. Mimo wszystko coraz więcej młodych bezrobotnych decyduje się na podjęcie takiej inicjatywy.

Dotacja

Minimalizacja wydatków na start działalności jest możliwa dzięki środkom unijnym, które dostępne są w miejscowym Urzędzie Pracy. Pula pieniędzy przewidziana na właśnie tego typu projekty oscyluje w granicach 20 tysięcy złotych. Aby móc z nich skorzystać trzeba przede wszystkim mieć status osoby bezrobotnej, profil nadany przez doradcę z urzędu kwalifikujący do udziału w projekcie. Należy także złożyć kilka dokumentów w tym szczegółowy biznes plan. Na tej podstawie przyznawana jest dotacja, która w razie niewykorzystania lub nieprawidłowego przebiegu działalności w okresie roku od jej podjęcia podlega zwrotowi wraz z odsetkami.

Zdalnie

Mielczanie często wybierają zdalną formę pracy, bo nie zawsze na lokalnym rynku jest miejsce na biznes, który chcą prowadzić. Zdalnie oferują usługi w ramach copywritingu, doradztwa, designu czy projektów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *