Dynów stara się zaktywizować mieszkańców

Poszukiwania pracy w Dynowie bywają wyczerpujące i frustrujące. Osoby, które od dłuższego czasu poszukują dla siebie odpowiedniego zajęcia na terenie Dynowa, czasami tracą nadzieję, że praca przestanie być jedynie marzeniem, a stanie się rzeczywistością.

Lokalny rynek pracy nie stanowi skupiska wielkich zakładów pracy. W przeważające części występują nieduże przedsiębiorstwa indywidualne, w których zatrudnianych jest maksymalnie 9 osób. Skupione wokół branży usługowej trwają na rynku dynowskim tak długo, póki jest zapotrzebowanie motywowane ceną.

Jak radzą sobie mieszkańcy poszukując pracy w Dynowie? Pierwsze kroki zazwyczaj kierują do lokalnego Urzędu Pracy w celu rejestracji. Po nadaniu statusu bezrobotnego i określeniu profilu zawodowego przez dedykowanego opiekuna, proponowane są różnorodne rozwiązania dostosowane do wieku i predyspozycji osoby bezrobotnej.

Bezrobotni do 30. roku życia mogą skorzystać z programu stażowego lub postarać się o dofinansowanie na założenie własnej działalności gospodarczej. Z kolei osoby starsze, tzn. powyżej 30 roku życia mają możliwość skorzystać z kursów i szkoleń przewidzianych w ramach aktywizacji zawodowej. Tego typu programy mają na celu nadanie nowych uprawnień zawodowych lub zmianę kwalifikacji, tak aby były one dostosowane do kształtu rynku pracy w Dynowie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *