Praca w sklepie dla studenta

W Krośnie poziom bezrobocia daleki jest od idealnego, czyli od zera. Nie jest jednak także najgorzej w stosunku to mapy całego kraju. Niemniej jednak w Krośnie nie ma wielu dużych miejsc, w których zatrudnienie może znaleźć znaczna część mieszkańców.

Wśród drobnych działalności jednoosobowych pojawiają się także i coraz nowsze. Głównie są one następstwem możliwości pozyskania dofinansowania z urzędu, poprzez unijne wsparcie finansowe.

Wśród osób niepracujących nie brakuje takich, które nie rejestrują swojego bezrobocia, więc statystycznie zawsze istnieje pewien niezbadany odsetek ludności.

Część z nim emigruje za granicę lub wyjeżdża do innego miasta i tam podejmuje zatrudnienie, będąc w dalszym ciągu zameldowanym właśnie w Krośnie. To także ma wpływ na zaburzenie statystyk.

Wśród zawodów, na które zawsze jest popyt, nie brakuje sprzedawców. I nie mowa tu tylko o call center, ale o fizycznych osobach pracujących np. w dyskontach, sklepach odzieżowych, galeriach itd.

Jest to pewien rodzaj pracy, który szczególnie upodobali sobie studenci, zwłaszcza zaoczni. Mają oni wtedy szansę pracować w ciągu tygodnia roboczego, a w weekendy oddawać się nauce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *