Kobiety na start

W Sędziszowie Małopolskim zorganizowana została akcja, mająca na celu wsparcie bezrobotnych kobiet. Wiele programów urzędowych wspieranych finansami unijnymi skierowana jest zarówno do kobiet, jak i mężczyzn. Jednak grupą najbardziej narażoną na bezrobocie w Sędziszowie Małopolskim są kobiety.

Jedno ze stowarzyszeniem działającym w obrębie miasta wyszło z inicjatywą wsparcia kobiet w walce z bezrobociem. Aktywizacja kobiet bezrobotnych lub biernych zawodowo powyżej 29 roku życia stanowi główny filar pomocy.

Program w dużej mierze skierowany jest do kobiet, które chcą wrócić na rynek pracy po przerwie, dość często spowodowanej urlopem macierzyńskim lub domowymi obowiązkami, bardzo często związanymi z wychowywaniem dzieci właśnie.

Uczestniczki projektu miały zagwarantowane bezpłatne doradztwo zawodowe oraz pośrednictwo pracy, a także kursy zawodowe. Kursy zawodowe kończyły się formalnym potwierdzeniem zdobytych umiejętności i kwalifikacji. Dodatkowo dla uczestniczek przewidziane były staże zawodowe, w pełni płatne w wysokości 1750 zł, trwające 5 miesięcy.

Szkolenia zawodowe, w których mogły uczestniczyć kobiety, zdefiniowane były według zawodów: sprzedawczyni z obsługą kasy fiskalnej, pomoc księgowej, kadry płace, opiekunka dziecięca, fryzjerka, kosmetyczka, kucharka, cukierniczka, krawcowa i kelnerka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *