Szkolenia kluczem do zatrudnienia

W Zagórzu praca nie należy do zjawisk powszechnych. Dlatego bardzo ważne są formy wsparcia, z których można skorzystać. Tym większym zainteresowaniem się cieszą tego typu programy im większa szansa na zatrudnienie po ich zakończeniu. Oczywiście najlepiej jeśli wszystkie szkolenia, czy kursy, które są oferowane dla bezrobotnych są darmowe. Wtedy obłożenie wynosi 100%.

Program aktywizacji zawodowej w Zagórzu jest szansą zwłaszcza dla osób o niskich kwalifikacjach. Jeden z programów obejmował osoby powyżej 29 roku życia. Współorganizowany był przez lokalny urząd pracy odpowiedni dla Zagórza.

Wsparcie skierowane było do osób, które mają status osoby bezrobotnej i zarejestrowane są w Urzędzie Pracy odpowiednim dla Zagórza. Kolejny warunek to przekroczony próg 29 roku życia. Następnie niskie kwalifikacje zawodowe, co za tym idzie (wykształcenie podstawowe, gimnazjalne lub ponadgimnazjalne). Osoby zakwalifikowane do programu musiały także wykazywać I lub II profil pomocy i zamieszkiwać teren powiatu przynależnego do programu.

Projekt gwarantował uczestnikom poradnictwo zawodowe wraz z pośrednictwem pracy oraz liczne kursy i szkolenia zawodowe. Szkolenia miały formułę otwartą lub były spersonalizowane pod kątem zawodowym. Oznacza to, że można było wziąć udział w szkoleniach takich jak: pracownik biurowy z podstawami płac i księgowości; pakiet prawo jazdy kat. C, E-C, oraz przewóz rzeczy; kucharz z egzaminem czeladniczym; sprzedawca z obsługą kasy fiskalnej fakturowaniem; magazynier z obsługą wózka jezdniowego, spawanie metodą TIG 141.

Na podstawie tych kursów można było starać się o subsydiowane zatrudnienie, 6 miesięczny staż, wyposażenie stanowiska pracy dla UP po zakończonym stażu.

2 thoughts on “Szkolenia kluczem do zatrudnienia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *