Samo zainteresowanie nową pracą nie wystarczy. Rekrutacja to złożony proces

Proces rekrutacyjny jest wieloetapowy. Oprócz identyfikacji osób, które mogą okazać się być potencjalnymi kandydatami, jest jeszcze wstępna rozmowa z nimi. Właśnie w tym momencie można zadeklarować chęć udziału w dalszym postępowaniu rekrutacyjnym. Można również dojść do wniosku, że jednak ta zmiana nie jest odpowiednia w tej chwili. Zdecydowana większość osób pozostaje w pewnym stanie zawieszenia.

Kandydaci mają dużą trudność w podjęciu konkretnych i ostatecznych decyzji. To bardzo utrudnia zarówno życie im, jak i samym rekruterom. Takie sytuacje mają miejsce również w Brzozowie. Z czym jest związany taki stan zawieszenia? Z pewnością ma to związek z początkowym zainteresowaniem kandydata daną propozycją zawodową. Następnie zaczyna się powolnie wycofywać.

Kiedy rekruter odzywa się do danego pracownika i przedstawia mu ofertę, ten jest często tym bardzo ucieszony. Wtedy rekruter prosi go o przesłanie CV, co umożliwi dalsze rozmowy. Niestety, większość kandydatów nie wywiązuje się nawet z tego zadania. Często bywa tak, że dopiero po wielokrotnym przypomnieniu o wysłaniu owych dokumentów kandydat przesyła swoje CV. Jednak w takich sytuacjach zwlekanie z udzieleniem informacji zwrotnej stawia w złym świetle potencjalnego pracownika. Obie strony muszą być zainteresowane współpracą – wtedy będą usatysfakcjonowane. Lepiej nie dawać rekruterowi złudnych nadziei.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *