Te informacje muszą znaleźć się w każdym CV

CVPrzed przystąpieniem do tworzenia swojego życiorysu, warto przypomnieć sobie najważniejsze kwestie, które powinny się w nim znaleźć. Nie zawsze jest to tak oczywiste jak mogłoby się wydawać. O tym również powinni pamiętać pracownicy z miejscowości Łańcut w województwie podkarpackim.

Lepiej nie popełniać błędów w CV, ponieważ w wielu przypadkach właśnie to może przesądzić o otrzymaniu pracy.

  • Dane osobowe są koniecznym elementem, który należy zawrzeć w każdym tego typu dokumencie. Imię i nazwisko, data urodzenia, wykształcenie… Tego wymaga każdy pracodawca.
  • Kolejny istotny punkt to przebieg kariery zawodowej. W tym punkcie nie może zabraknąć dokładnego, ale też konkretnego opisu doświadczenia zawodowego. Warto przeanalizować swoje dotychczasowego zajęcia i dopasować poszczególne informacje w taki sposób, aby okazały się jak najbardziej przydatne przy rekrutacji na dane stanowisko.
  • Kolejna kwestia, którą warto zawrzeć w CV to kompetencje twarde. Co to takiego? Otóż uprawnienia, ukończone kursy i szkolenia. Nie tylko podczas wykonywania poprzedniej pracy, ale również te, które zdobyliśmy w trakcie studiów. Ważne jest to, aby te były formalnie potwierdzone przez odpowiednie certyfikaty.
  • Kolejna rzecz, o której warto pamiętać to kompetencje miękkie, czyli różne cechy i umiejętności, takie jak asertywność, empatia, uczciwość. W tym przypadku kandydat na dane stanowisko samodzielnie określa te kwestie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *