Praca przy biurku Cię wykańcza? Mamy na to sposób

praca przy biurkuWiele osób, które pracują w biurach, narzeka na bóle pleców i nadwagę. Pozycja siedząca bez wątpienia wpływa niezbyt korzystnie na nasze zdrowie. Są jednak pewne sposoby, które umożliwią nam zapewnienie sobie komfortowych warunków pracy.

Pozycja ciała podczas pracy nie powinna być zbyt pochylona. Aby tego uniknąć, należy wyregulować w odpowiedni sposób wysokość biurka. To jest możliwe, kiedy mamy do dyspozycji mebel z regulowanymi nogami. Niezbyt wygodne krzesła również nie będą korzystne dla zdrowia. Lepiej wybrać takie z dużą powierzchnią do siedzenia oraz z możliwością regulacji. To dotyczy także osób zatrudnionych w miejscowości Nisko w województwie podkarpackim.

Ciekawym rozwiązaniem i zamiennikiem dla standardowego krzesła jest piłka do siedzenia. Dzięki niej jesteśmy w stanie odciążyć kręgosłup, a tym samym zmniejszyć towarzyszące nam bóle pleców. Warto też wspomnieć o tym, że takie piłki wpływają na rozwój mięśni miednicy, grzbietu, a także i brzucha. Istotne jest to, że z takowego rozwiązania nie powinno się korzystać dłużej niż trzy godziny w ciągu całego dnia pracy.

Kolejny niezbędny element dla pracownika biurowego to podkładka pod nadgarstek. Podczas długiej pracy przy komputerze nasze dłonie męczą się. A bóle nadgarstków są bardzo częstym schorzeniem w takich przypadkach. Szybkie pisanie na klawiaturze i używanie myszki ma na to znaczny wpływ. Zbawienne w takiej sytuacji mogą okazać się specjalne podkładki pod nadgarstek, które umożliwiają wygodne ułożenie dłoni podczas wykonywania pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *