Posiadane doświadczenie to zaleta czy wada?

doświadczenie zaleta czy wadaPodczas szukania nowej pracy warto pamiętać o tym, że posiadanie dużego doświadczenia i stażu w jednej firmie nie zawsze wiąże się z szybkim znalezieniem nowego zatrudnienia. Wiedzą o tym także osoby mieszkające w miejscowości Przecław w województwie podkarpackim.

Okazuje się, że wiele przedsiębiorców uważa, że inwestycja w świeżych absolwentów jest opłacalna. Wiąże się bez wątpienia z koniecznością doszkalania ich w różnych zakresach. Jednak młode osoby często wykazują pewne zdolności adaptacyjne, a więc w bardzo szybki sposób dostosowują się do norm panujących w danej firmie. Ważne jest też to, że niektóre firmy będą zastanawiać się nad tym, czy przyjąć na dane stanowisko osobę, która w znaczny sposób będzie przewyższała oczekiwania, ale też potrzeby danej organizacji.

Nierzadko pracownicy, którzy posiadają odpowiednie doświadczenie będą oczekiwali bardzo wysokiego wynagrodzenia za pełnione przez siebie obowiązki. Ponadto bardzo łatwo może on się w jakiś sposób znudzić swoimi obowiązkami i może popaść w rutynę. A to nigdy nie jest dobre dla żadnego przedsiębiorstwa. Rekruterzy zdają sobie sprawę również z tego, że jeśli zatrudnią na dane stanowisko osobę, która w znaczny sposób będzie przewyższała kompetencje potrzebne w pracy – ta zacznie szukać nowego zajęcia, aby zyskać adekwatne do posiadanych kompetencji wynagrodzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *