Nie tylko słowa, ale też gesty mają znaczenie podczas rozmowy rekrutacyjnej

gesty na rozmowie w sprawie pracyNiektóre osoby, które ubiegają się o dane stanowisko, nie zdają sobie sprawy z tego, jak ważny jest podczas takiego spotkania przekaz niewerbalny. Większość z nas w takiej sytuacji będzie skupiać się jedynie na słowach kierowanych do drugiego człowieka. A to złe podejście, bowiem okazuje się, że duże znaczenie w tym przypadku mają również wykonywane przez nas gesty.

Warto w związku z tym uczyć się mowy ciała i potrafić nad nią zapanować. To dotyczy także osób zatrudnionych w miejscowości Przemyśl w województwie podkarpackim. Jeśli jesteś umówiony na rozmowę rekrutacyjną, pamiętaj o tym, aby na spotkanie zabrać ze sobą dużą dozę energii, a także pewności siebie. Spraw, aby przy wejściu Twój krok był energiczny. Dzięki temu już na samym początku pokażesz, że jesteś pewny siebie. Niech Twoja postawa będzie wyprostowana, a przy tym bądź naturalny, a nie sztywny. To pokaże Twoją otwartość na nowe.

Kolejna istotna kwestia to uścisk dłoni. Pamiętaj o tym, aby ściskać dłoń rekrutera z podobną siłą, z jaką on będzie ściskał Twoją. Warto, żebyś przesadnie też nie emanował siłą, nie możesz zakleszczyć dłoni swojego rozmówcy, a przy tym zmiażdżyć jego palców. Ważne jest także to, abyś się uśmiechnął. Dzięki temu rekruter również będzie miał lepszy humor, a cała rozmowa może sprawić mu większą przyjemność. Nie zapominaj o gestykulacji. Naucz się tej świadomej. Pozostaw ręce na widoku, dzięki temu wzbudzić większe zaufanie. Podczas rozmowy nie powinno się trzymać dłoni pod stołem, czy też za plecami. Ponadto pamiętaj o tym, aby dłonie i ręce znalazły się powyżej Twojej talii, a ich wnętrze kierowało się do góry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *