Rozmowa rekrutacyjna przez Internet – to musisz wiedzieć

rozmowa przez skypaŚwiat pędzi do przodu, a wraz z nim technologia. Nikogo już nie dziwią rozmowy rekrutacyjne prowadzone za pośrednictwem telefonu czy też Internetu. Jest to szczególnie popularne w przypadku pracy zdalnej. Warto pamiętać o tym, że taka rozmowa ma charakter oficjalny, zatem należy do niej podejść całkowicie profesjonalnie. Mieszkając w miejscowości Ulanów w województwie podkarpackim możesz ze spokojem ubiegać się o stanowisko w warszawskiej firmie. Jeśli taki masz zamiar – przygotuj się w odpowiedni sposób do rozmowy rekrutacyjnej.

O czym pamiętać?

Jeśli masz zaplanowaną rozmowę kwalifikacyjną za pośrednictwem Skype’a nie zapomnij o sprawdzeniu jakości połączenia. Ma to bardzo istotne znaczenie, ponieważ rozmowa powinna przebiegać płynnie i bez żadnych zakłóceń. Pamiętaj również o zachowaniu porządku wokół siebie. Tło musi być schludne, abyś wypadł profesjonalnie. Na pewno całość może zaburzyć suszące się pranie czy też kontrowersyjny plakat. Istotne jest także samo oświetlenie. W pomieszczeniu powinno być jasno, zatem zapal światło albo odsłoń żaluzje. W takiej sytuacji podczas rozmowy wypadniesz korzystniej.

Nie zapominaj o odpowiednim ubiorze. Zawsze powinieneś dbać o swój wizerunek. Postaw na jasną koszulę, bez żadnych zdobień czy też wzorów. Podczas rozmowy internetowej także musisz nawiązywać kontakt wzrokowy. Wykorzystuj to zwłaszcza w trakcie prowadzenia ważnych ustaleń. Przydatne mogą okazać się dla Ciebie także różnego rodzaju notatki i dokumenty. Raczej nie powinieneś chwalić się nimi w kadrze, ale ze spokojem mogą leżeć obok klawiatury, dzięki temu o niczym nie zapomnisz w trakcie rozmowy.

2 thoughts on “Rozmowa rekrutacyjna przez Internet – to musisz wiedzieć

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *