Chętni na szkolenia

Nazwa miasta Lubaczów pochodzi najprawdopodobniej od imienia Lubacz. Region, który obecnie zajmuje miasto, był niegdyś grodem Lubacza.

Bezrobocie

Liczba bezrobotnych na terenie powiatu lubaczowskiego powoli maleje. Jest to trend ogólnowojewódzki, który też po części spowodowany jest emigracjami młodych ludzi poza granice swojego miejsca zamieszkania. W grupie osób bezrobotnych najczęściej pozostają osoby posiadające wykształcenie zasadnicze lub wyższa. Jednak zmiany na rynku powodują, że grupa osób z wykształceniem zasadniczym ma możliwość najszybszego znalezienia zatrudnienia. Obecnie to właśnie osoby posiadające odpowiednie predyspozycje i kwalifikacje są najbardziej poszukiwane na rynku pracy. Największą grupę wśród bezrobotnych stanowią kobiety w wieku 25-35 lat.

Programy

Tutejszy Urząd Pracy oferuje programy wspierające bezrobotnych. Można skorzystać ze szkoleń, zmiany kwalifikacji, zdobyć dodatkowe uprawnienia, które pomogą w znalezieniu pracy. Ponadto można nauczyć się jak aktywnie poszukiwać pracy, nie czekając, aż spadnie ona z nieba. Uczestnicząc w programach, można zdobyć specjalne stypendium. Urząd oferuje także program dofinansowań miejsca pracy lub na założenie własnej działalności gospodarczej. Chętnych do udziału w kursach czy do podjęcia działalności lub pracy subsydiowanej nie brakuje, więc można doszukiwać się w tym dobrych prognoz na przyszłość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *