Napięta sytuacja

W mieleckiej strefie inwestycyjnej pojawiają się nowe zakłady pracy. W ubiegłym roku planowano uruchomienie nowej inwestycji w postaci hali produkcyjnej modułów fotowoltaicznych. Dodatkowym wsparciem miałoby być laboratorium.

Nowe

Jest to bardzo dobra informacja, biorąc pod uwagę ostatnie 2 lata niezbyt przychylnych wydarzeń i grupowe zwolnienia jednej z najbardziej rozpoznawalnych firm produkującej śmigłowce w regionie. Około 50 nowych miejsca pracy dla nowych pracowników  to zawsze dobra wiadomość. A wygląda na to, że zezwolenia na kolejne uruchomienie nowych placówek będą także wydawane w najbliższym czasie. Jest zainteresowanie lokowaniem kapitału w tej strefie, więc każda nowa, pojawiająca się firma, to nadzieja na podniesienie zatrudnienia w Mielcu.

Kiepsko kontra dobrze

Mielczanie mają nadzieję, że nowi pracodawcy będą mieli pro-ludzkie podejście do pracy. W ostatnim czasie nie brakowało doniesień na temat kiepskiego traktowania pracowników w jednej z firm z niemieckim kapitałem. We wszystkim trzeba zachować umiar i znaleźć złoty środek. Jak się okazuje, da się odnaleźć i w Mielcu zadowolonych pracowników i pracodawców. Świetnym przykładem jest jedna z mieleckich firm odznaczona Diamentem Forbsa. Pracują tu zadowoleni ludzie, czego dowodem są pozytywne opinie krążące w sieci. To jest dobry przykład jak budować swoją markę i zyskać zadowolonych pracowników i pracodawcę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *