Senność spowija ulice

Dukla nie jest zbyt duża. Do najmniejszych z pewnością też nie należy. Jest urokliwa ze swoimi zabytkami i nieco senna jak na ukryte w przedsionku górskim miasteczko.

Młodzi

Młodzi, wyjeżdżając na studia, najczęściej już tu nie wracają, bo perspektywy znalezienia pracy są marne. Kto odważny podejmuje się pracy w rolnictwie lub jak się poszczęści, zajmuje stanowisko kasjera lub może nawet bankiera. Jednak na łut szczęścia młodzi nie liczą i raczej szukają szczęścia w większych miastach.

Turystyka

Życie tutaj toczy się powoli i sennie. Od czasu do czasu przyjedzie jakiś turysta zachęcony opisem w przewodniku po zakamarkach Podkarpacia, aby odkryć i zobaczyć na własne oczy te perełki zlokalizowane na dukielskiej ziemi. Czasami ktoś zechce tu przenocować, więc wtedy ma do dyspozycji kilka gospodarstw agroturystycznych, w których może zatrzymać się na dłużej, podziwiając piękno tutejszej przyrody. Niewiele jest takich punktów, jednak niektórzy mieszkańcy zdecydowali się podjąć pracę właśnie we własnych ośrodkach agroturystycznych.

Praca

Niestety spore grono zasila szeregi bezrobotnych długotrwale i małe są szansę na zmianę, ponieważ czasami brakuje zwyczajnie chęci ze strony poszukujących, żeby jednak zająć się w życiu czymś zawodowo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *