Kto w Lubaczowie może liczyć na pracę?

W Lubaczowie na brak pracy narzekać nie mogą właściciele niektórych zawodów. Jak pokazują aktualne statystyki, istnieje grupa zawodów, która określana jest jako skrajnie deficytowa. To właśnie osoby, posiadające zawód wpisany w tę grupę są najbardziej pożądane w chwili obecnej na lubaczowskim rynku pracy.

Kto najbardziej w cenie?

W grupie deficytów lubaczowskiego rynku pracy znajdują się między innymi: betoniarze i zbrojarze, farmaceuci, fryzjerzy, geodeci i kartografowie, inżynierowie budownictwa, kamieniarze, kelnerzy i barmani, kierowcy samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych, kierowcy ds. produkcji, operatorzy i mechanicy sprzętu do robót ziemnych, piekarze, pielęgniarki i położne, pracownicy przetwórstwa spożywczego, pracownicy telefonicznej i elektronicznej obsługi klienta, ankieterzy, teleankieterzy, przedstawiciele handlowi, samodzielni księgowi, specjaliści ds. finansowych, szefowie kuchni, tapicerzy i elektrycy.

Kto w nadmiarze?

Na lokalnym rynku pracy występuje także grupa zawodowa, której przedstawiciele występują w zdecydowanym nadmiarze. Oznacza to, że znalezienie pracy w tej grupie jest niemal niemożliwe. Powód jest taki, że oferowanych miejsc pracy jest znacznie mniej, niż specjalistów w danej dziedzinie w Lubaczowie oraz na terenie całego powiatu. W związku z tym problem ze znalezieniem zatrudnienia mają: ekonomiści, filolodzy i tłumacze, filozofowie, historycy, politolodzy i kulturoznawcy, fizjoterapeuci i masażyści, gospodarze obiektów i portierzy, inżynierowie środowiska, kierowcy samochodów osobowych, kosmetyczki, krawcy i pracownicy produkcji odzieży, mechanicy pojazdów samochodowych, monterzy,  nauczyciele różni oraz szereg innych, głównie wysoko wykwalifikowanych zawodów, wymagających dyplomu uczelni wyższej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *