Lesko zbyt małe na inwestycje

Przez ostatnie stulecia Lesko było ważnym punktem administracyjno-gospodarczo-kulturalnym na mapie Polski. Ten przedsionek bieszczadzkich terenów przeszedł małą metamorfozę w ciągu ostatnich kilkunastu lat. Dzięki wsparciu ze środków unijnych zmodernizowano miasto oraz okolice powiatu, a także utworzono nowe miejsca pracy dla tutejszych mieszkańców.

Struktura miasta miejscami pracy

Infrastruktura miejska Leska w postaci przedszkoli, szkół, banków, placówek handlowych, urzędów, placówek medycznych, sądu, prokuratury stanowi jednocześnie miejsca pracy dla wielu osób zamieszkujących miasto i okolice oraz powiat leski. Na przestrzeni lat powstały na terenie miasta i okolic inwestycje, będące zarazem zakładami pracy tutejszego społeczeństwa. Jednak czas nie przyniósł zakładanego rozwoju miejsca, a wraz z nim rynku pracy. Co więcej, część inwestycji, która stanowiła źródło utrzymania leskowian, zlikwidowała miejsca pracy, co przyczyniło się do wzrostu stopy bezrobocia na terenie Leska.

Zbyt małe

Co prawda tutejsi przedsiębiorcy nadal starają się rozwijać swoje zakłady pracy, jednak jest to niewystarczający kapitał, aby zapewnić pracę mieszkańcom. Nie otwierają się żadne duże markety sieciowe lub inne sieciowe biznesy ze względu na zbyt małą powierzchnię oraz zbyt małą liczbę mieszkańców miasta. Jest to główny powód, dla którego żaden inwestor na razie nie zainteresował się tym miejscem w kategoriach, chociażby potencjalnego ośrodka inwestycyjnego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *