Potęga agroturystyki działa jak magnes

Boguchwała to piękne tereny zielone. To zakątek schowany w województwie podkarpackim, który na pierwszy rzut oka nie różni się znacznie od innych miejscowości pod względem wielkości i stopnia zurbanizowania. Jednak jest tu coś, co dostrzegli inni. Niesamowite walory wypoczynkowe.

Kiedyś tego nie było

Zaczęło się niewinnie od kilku osób, które chciały przenocować w okolicy i nacieszyć się spokojem otaczającej przyrody. Jeszcze kilka lat temu problemem było znalezienie, chociażby noclegu na terenie Boguchwały. Dziś już problem został zażegnany. Na terenie miejscowości działają prężnie ośrodki i gospodarstwa agroturystyczne oferujące przyjezdnym nie tylko bazę noclegową, ale także strefę rekreacyjną.

Biznes rodzinny

Na terenie ośrodków pracują zazwyczaj właściciele działalności, a także ich rodziny. Branża agroturystyczna wychodzi na prowadzenie, jeśli chodzi gospodarkę lokalną tego regionu. Strefy rekreacyjne także się rozrastają, dzięki czemu przybywa chętnych do odpoczynku właśnie w tym miejscu. W ramach stref funkcjonują baseny, stadniny konne, boiska do gry w tenisa, siatkówkę i koszykówkę, a także mini pola golfowe, wypożyczalnie rowerów i quadów oraz kilka innych pomniejszych inwestycji. Koszty poniesione na rozwój strefy rekreacyjnej, często są dużo większe niż na samą bazę noclegową. Kwatery przeznaczone na noclegi zazwyczaj aranżowane są z pokoi domowych i przechodzą lekką metamorfozę. Osoby, które prowadzą taki biznes, zazwyczaj podejmowały środki na start z urzędu. Po jakimś czasie dodatkowo wspierają się środkami na rozwój, co także daje wiele możliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *