Praca nauczyciela w Przecławiu jest trudna

W Przecławiu szkoły podstawowe przeżywały już różne kryzysy. Pracujący tu nauczyciele lekko nie mają. Wszelkie reformy oświaty trafiają bezpośrednio w ich zawód i sprawiają, że na przemian są bezrobotni lub wracają na niepełny etat. Zmiany na rynku pracy w Przecławiu są bardzo mocno widoczne w strukturze zatrudnienia nauczycieli.

Marzenia

Będąc dzieckiem, każdy miał marzenie, kim zostanie w przyszłości. Wielu z nas zapewne chciało być nauczycielem. Wtedy widziało się tylko same pozytywy. Ciekawa praca, wakacje, ferie, prezenty na Dzień Nauczyciela, na zakończenie roku itd.

Rzeczywistość

Rzeczywistość nie zawsze jest taka wspaniała jak w dziecięcych marzeniach. Praca nauczyciela wcale do lekkich nie należy, o czym przekonał się każdy, kto pracował choć przez chwilę w tym zawodzie. Dodatkowo wszelkie perturbacje na rynku pracy związane ze zmianami wdrażanymi przez rząd za każdym razem odciskają na pracy nauczyciela ogromne piętno zarówno w strukturze zatrudnienia, jak i w psychice.

Trud

Oprócz zmian zawodowych, zmieniają się także uczniowie. Wpływ na to ma wychowanie oraz inne, bardzo pośpieszne i zdawkowe podejście rodziców do spraw tak istotnych, jak wychowanie. Szkoła nie załatwi wszystkiego, a oczekiwania względem nauczyciela wskazują, że powinien on także zająć się kwestią wychowawczą. Jednak jak pokazuje życie, każda ingerencja nauczyciela, kończy się interwencją rodzica, co przynosi efekt wprost przeciwny.

Praca

Dlatego praca nauczyciela w Przecławiu oraz gdziekolwiek indziej jest szalenie stresująca, odpowiedzialna i nieprzewidywalna, bo tak naprawdę nigdy nie wiadomo, co przyniesie kolejny dzień i kolejna zmiana w reformie edukacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *