W Oleszycach zdobędziesz nowe kwalifikacje

W mieście i gminie Oleszyce realizowany jest kolejny projekt mający na celu aktywizację osób bezrobotnych. Jest to jeden z elementów polityki dla bezrobotnych. Mieszkańcy Oleszyc mają możliwość skorzystania z różnych form wsparcia w poszukiwaniu pracy, jakie oferuje im Urząd Pracy. Jednak czasami organizowane są akcje niezależne skierowane właśnie do osób bezrobotnych oraz poszukujących zmian.

Kwalifikacje

Projekt zakłada zdobycie nowych kwalifikacji oraz poszerzenie perspektyw związanych z poszukiwaniem pracy na oleszyckim rynku. Przede wszystkim program skierowany jest do osób dorosłych, które zdobyły wykształcenie co najwyżej na poziomie szkoły średniej. Do akcji mogą przystąpić także osoby niepełnosprawne, które aktualnie pobierają naukę, a nawet pracują. Celem jest podjęcie inicjatywy związanej ze zdobyciem lub uzupełnieniem oraz podniesieniem kwalifikacji zawodowych.

Umiejętności

W ramach projektu osoby biorące w nim udział mogą zdobyć kwalifikacje w ramach spawania różnymi metodami o różnych stopniach zaawansowania. Aby zdobyć nowy zawód wystarczy wybrać szkolenie dla operatorów. Przewidziane są w tym zakresie 4 różne kwalifikacje, w związku z tym można zdobyć 4 zawody fachowe. Teraz kiedy na rynku pracy jest tak duże zapotrzebowanie na fachowców, taki kurs jest na wagę złota.

Unijne środki

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i wdrażany w życie przez stowarzyszenie z Rzeszowa. Dzięki tej opcji jakość edukacji i kompetencji w regionie znacznie się podniesie, a osoby, które skorzystały z programu, umocnią swoją pozycję na oleszyckim rynku pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *