Agroturystyczny Tyczyn

Tyczyn ze względu na wyjątkowe walory przyrodnicze zaczyna być kolebką agroturystyki zlokalizowaną tuż przy Rzeszowie. Jeszcze kilkanaście lat temu było to senne miasteczko z przeważającym terenem krajobrazu rolniczego. Mieszkańcy oprócz pracy w punktach usługowo-handlowych zlokalizowanych na terenie miasteczka, zajmowali się w dużej mierze pracą w gospodarstwach rolnych.

Początki

Powstanie kampusu popularnej rzeszowskiej uczelni na terenie Tyczyna oraz coraz większa ilość nowych mieszkańców uciekających z Rzeszowa na tzw. „obrzeża” to punkt wyjścia stanowiący początki agroturystyki na tym terenie.

Pomysł

Rdzenni mieszkańcy Tyczyna dostrzegli w jednej chwili potencjał, jakim dysponuje teren, na którym mieszkają. Dzięki studentom i napływowej ludności oraz przyjezdnym, którzy coraz chętniej spędzali tu czas, w którymś momencie pojawił się pomysł, że agroturystyka jest najlepszym biznesem, który może rozruszać nieco podupadający rynek pracy.

Realizacja

Dzięki programowi dotacji unijnych można było pozyskać środki na założenie, rozwój, a także poszerzenie działalności związanej stricte z branżą agroturystyczną. Projekt spotkał się z dużym zaangażowaniem ze strony mieszkańców, którzy znudzeni bezrobociem, postanowili postawić wszystko na jedną kartę i stać się przedsiębiorcami.

Rozbudowa

Ruch agroturystyczny na terenie Tyczyna jest spory. Zainteresowanych wypoczynkiem przybywa. Dodatkowo baza, która jest uzupełniana z roku na rok o nowe atrakcje, przyciąga także nową klientelę. Stadniny koni, wypożyczalnia rowerów, stawy łowne, quady, crossy. Z tego można skorzystać przy okazji wypoczynku w Tyczynie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *