Fachowcy cenni niczym brylanty

Na jarosławskim rynku pracy królują fachowcy wszelkiej maści. Jeszcze kilka lat temu mieli oni dość spory problem ze znalezieniem zatrudnienia w swoim rodzinnym mieście. Częstą praktyką były wyjazdy za granicę, aby dorobić do budżetu domowego, pracując sezonowo na budowie lub w innym zakresie.

Mniej więcej od dwóch lat można zaobserwować na terenie Polski oraz w Jarosławiu także, że ci sami fachowcy, którzy jeszcze kilka lat temu mieli problem ze znalezieniem pracy, dziś stanowią najmocniejszą grupę zawodową.

Część fachowców korzystając z możliwości, jakie stworzył Urząd Pracy, powzięło dotację, przeznaczoną na założenie własnej działalności gospodarczej. Ze względu na to, że zapotrzebowanie na tego typu usługi jest spore, działalności podjęte kilka lat temu, obecnie potrzebują pracowników, ze względu na nawał zleceń.

W momencie poszukiwania pracowników okazuje się, że na rynku są spore braki w takiej kadrze. Wynika to z faktu, że większość młodych osób opuściła Jarosław już na etapie wyboru studiów i nie powrócili oni do swojego miejsca zameldowania.

Ci, którzy pozostali w mieście, nie mają odpowiednich kwalifikacji. Jednak i to nie jest przeszkodą. Lokalny Urząd Pracy oferuje różnorodne szkolenia zawodowe, dzięki którym, osoby bezrobotne, które chciałyby zająć się na co dzień pracą jako wyspecjalizowany fachowiec, mają taką szansę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *