W Jaśle spokojnie toczy się życie

Infrastruktura Jasła spełnia walory samowystarczalne do życia i funkcjonowania w warunkach codziennych. Jednak rynek pracy nie daje tu zbyt wielu opcji do wyboru. Podstawą funkcjonowania codziennego jest branża handlowo-usługowa i jednocześnie stanowi to podstawę rynku pracy.

Miejscowy rynek to przede wszystkim sklepy spożywcze i branżowe indywidualne oraz te prowadzone na zasadzie franczyzy. Jest też kilka większych marketów sieciowych, gdzie pracują mieszkańcy Jasła. Działają tu także placówki budżetowe jak urzędy i szkoła, przychodnia medyczna, apteki i lokale gastronomiczne.

W Jaśle nie ma dużych inwestycji, które stworzyłyby miejsca pracy dla mieszkańców. Jest to też przeszkoda w rozwoju gospodarki lokalnej oraz realna przeszkoda w zmniejszeniu bezrobocia. Jasielski rynek pracy do najłatwiejszych nie należy, więc każde nowe miejsce pracy jest wyczekiwane.

Tutejszy Urząd Pracy wspomaga mieszkańców Jasła w poszukiwaniach pracy oraz różnych formach aktywizacji zawodowej, które ułatwią im poszukiwania. Są to między innymi kursy, szkolenia, dotacje na założenie własnej działalności to tylko niektóre z propozycji, z których mogą skorzystać mieszkańcy Jasła.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *