Rynek pracy jest mały i zróżnicowany

Gmina Przeworsk znajduje się w dość słabej kondycji jeśli chodzi koncentrację negatywnych zjawisk społecznych. Wysoki poziom bezrobocia jest sprawcą z kolei zjawisk takich jak ubóstwo, przestępczość czy niski poziom edukacji mieszkańców.

Mieszkańcy nie mogą także rozwijać zainteresowań kulturalnych czy uczestniczyć w życiu publicznym, ponieważ ograniczają ich środki finansowe, a raczej ich brak.

Kondycja przedsiębiorstw lokalnych, które działają na terenie gminy jest słaba. Problem głównie wynika ze słabego zarządzania i niskiego stopnia przedsiębiorczości, jaki wykazują osoby prowadzące działalność.

Na terenie gminy zachowała się część architektury wpisującej się w obszar zabytkowy. Jest to podstawa ruchu turystycznego, który wsparty działaniami mieszkańców w obszarze agroturystycznym, ma szansę stać się jedną z głównych gałęzie gospodarki lokalnej Przeworska.

Wielu mieszkańców Przeworska pozostających w stanie spoczynku od pracy zawodowej, korzysta na co dzień z różnorodnych zasiłków, będących jedynym źródłem utrzymania.

Znaczna część mieszkańców trudni się w dalszym ciągu rolnictwem. Stanowi to znaczną część dochodów społecznych regionu. Dzięki środkom unijnym wielu z tutejszych rolników skorzystało z możliwości modernizacji swoich gospodarstw,. Przyczyniło się to do zwiększenia produkcji oraz osiąganych zysków z tytułu pracy na roli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *