Ryzykować jednak warto 

W Oleszycach od dłuższego czasu trwają prace naprawcze nad kwestią bezrobocia w regionie. Liczne programy aktywizacyjne dla bezrobotnych cieszą się całkiem niezłym zainteresowaniem.

Wiadomo, że nawet najlepiej stworzony projekt nie rozwiąże jednoznacznie problemu bezrobocia w Oleszycach, jednak przy doborze odpowiednich instrumentów wsparcia, szansa na poprawę jest znaczna.

Dobrym znakiem jest, że sami bezrobotni chętnie biorą udział w projektach. To pokazuje, że widzą w nich potencjał do wykorzystania w przyszłości. Jasno stawiają na rozwój i możliwość zmiany kwalifikacji zawodowych.

Tym chętniej uczestniczą w programach, gdy po ich zakończeniu możliwe jest podjęcie zatrudnienia. A i takich form wsparcia pojawia się coraz więcej.

Coraz liczniejsza grupa wśród młodych bezrobotnych zainteresowana jest także założeniem własnej działalności gospodarczej. Jest to pomysł obarczony ryzykiem, jak wiadomo, jednak gra jest warta świeczki.

Jednorazowo na podjęcie własnej działalności gospodarczej można otrzymać nawet 20 tysięcy złotych. Jak na początek prowadzenia własnego biznesu jest to kwota całkiem imponująca. Tym bardziej że jeśli biznes wypali, zyski będą tylko większe z roku na rok.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *