Spółdzielnia rymanowska dla mieszkańców

Jedną z form rozwijających aktywność zawodową w Rymanowie – nie tylko w grupie bezrobotnych zarejestrowanych w urzędzie, ale także tych zwyczajnie nieaktywnych zawodowo jest spółdzielnia socjalna.

Zatrudnienie w spółdzielni jest sporą korzyścią dla osób, które od dłuższego czasu nie pracowały. Rynek pracy w Rymanowie jest bardzo kiepski. Znalezienie pracy często jest wręcz niemożliwe.

Długotrwałe poszukiwanie zatrudnienia często prowadzi do frustracji i niechęci w podejmowaniu dalszych kroków. Dzięki spółdzielni wiele osób nieaktywnych zawodowo miało szansę i wciąż ją ma, aby swobodnie wrócić na rynek pracy.

Forma spółdzielni zakłada współdzielenie zysków wypracowanych przez zespół zatrudnionych. Spółdzielnia oferuje szereg szkoleń, które wdrażają zainteresowanych w tajniki jej działalności. Projekt finansowany jest z dotacji unijnej, a osoby zainteresowane mogą podjąć się na własną rękę stworzenia swojej spółdzielni. Na takie działanie także przewidziane są środki w Powiatowym Urzędzie Pracy.

W Rymanowie działa spółdzielnia opiekuńcza dla osób starszych, niepełnosprawnych, a także dla dzieci. W ramach działania spółdzielni pracownicy opiekują się konkretnymi osobami, dbają o porządek, przygotowują posiłki, robią zakupy, pilnują, aby podopieczni chodzili na wyznaczone wizyty u lekarza oraz przyjmowali odpowiednie leki. Pomagają także w czynnościach codziennych bardzo osobistych jak na przykład dbanie o higienę osobistą.

Takie inicjatywy pomagają osobom bez pracy zaktywizować się na nowo, a osobom potrzebującym zapewniona jest odpowiednia pomoc.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *