Sytuacja w Przeworsku zmienna

Poszukiwanie pracy nigdy nie jest łatwym zadaniem dla nikogo. Szczególny problem z odnalezieniem się na rynku pracy mają osoby starsze i te mniej wykwalifikowane. Ci, którzy mieli znaczną przerwę w wykonywaniu stosunku pracy lub nigdy wcześniej jej nie wykonywali także mogą mieć problem. Zwłaszcza nieduże rynki pracy, jak ten w Przeworsku niekoniecznie mają do zaoferowania multum różnorodnych stanowisk pracy dla swoich mieszkańców.

Doradcy zawodowi, którzy z ramienia Urzędu Pracy prowadzą swoich podopiecznych wychodzą z różnorodnymi inicjatywami aktywizacji zawodowej. Kursy, czy szkolenia, które oferuje urząd wspomagają rozwój różnorodnych kompetencji, zwiększając tym samym możliwość znalezienia pracy w Przeworsku.

Do młodszych mieszkańców skierowany jest program aktywizacji zawodowej polegający na podjęciu pierwszej w życiu działalności gospodarczej ze środków unijnych. Formy wsparcia z ramienia urzędowego są bardzo różnorodne i dostosowane do aktualnej sytuacji poszczególnych osób. Wiele także zależy od profilu pomocy, jaki został przypisany konkretnej osobie przez opiekuna urzędowego.

Wiele młodszych osób dość często dojeżdża do Rzeszowa do pracy. Miasto, będące jednocześnie stolicą województwa podkarpackiego, ma szerszy rynek pracy i większe zapotrzebowanie na różnorodnych pracowników. Odległość do Rzeszowa nie jest daleka w związku z tym jest do zaakceptowania względem codziennych dojazdów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *