Jeden kurs i nowy zawód gotowy

W Lubaczowie dorośli bezrobotni mogą wyuczyć się nowego zawodu. Nowy zawód potwierdzony jest zdobyciem kwalifikacji na podstawie przeprowadzonego egzaminu.

Program nauki zawodu przeznaczony dla dorosłych uwzględnia określone w podstawie programowej wszelkie wymogi kształcenia zawodowego. Spełnia także wszelkie standardy, które zakończone są egzaminem. W tym wypadku można uzyskać zawód czeladnika.

Uczestnik programu otrzymuje świadectwo czeladnicze, świadectwo potwierdzające kwalifikacje zawodowe, wykształcenie zawodowe lub wykształcenie średnie.

Lubaczowska nauka zawodu trwa od 6 do 12 miesięcy. Inna forma tak zwanego przyuczenia do pracy dorosłych trwa od 3 do 6 miesięcy.

Uczestnikami mogą zostać bezrobotni, poszukujący pracy, którzy otrzymują świadczenia określone w warunkach uczestnictwa znajdujące się na stronie PUP.

Dodatkowo nawiązywana jest odrębna umowa z pracodawcą, który chce zatrudnić po ukończeniu nauki właśnie tych kursantów. Wtedy ma szansę na dodatkowe doposażenie miejsc pracy, a także na zwrot dodatkowych środków wynikających z zatrudnienia danej osoby.

W Lubaczowie, gdzie niekiedy ciężko jest znaleźć określoną pracę ze względu na brak odpowiednich kwalifikacji zawodowych, program taki, jak ten, jest prawdziwą szansą na zdobycie nie tylko nowych umiejętności i zawodu, ale przede wszystkim pracy.

1 thought on “Jeden kurs i nowy zawód gotowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *