Młodsi i starsi mają szansę na duże pieniądze

Niedawno zakończył się nabór wniosków o dofinansowanie na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Lokalny urząd swojej działalności ma kilka projektów, w ramach których można uzyskać dofinansowanie na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Dofinansowanie, którego kwota wynosi nawet 20 000 zł przeznaczone dla osób młodych, pozostających bez pracy w Oleszycach. Ważne jest, aby miejscem wykonywania działalności był powiat. Pierwszy projekt skierowany jest dla bezrobotnych w grupie wiekowej 18-29 lat. Warunkiem przystąpienia do naboru była przede wszystkim rejestracja jako osoba bezrobotna w pośredniaku. Osoby te nie mogły być w danym momencie zatrudnione ani kształcić się w trybie stacjonarnym. Ważne także, aby nie uczestniczyły w zajęciach pozaszkolnych, które mają na celu uzyskanie nowych kwalifikacji.

Poza programem dla osób w wyżej wymienionym wieku są także inne formy wsparcia dla osób z przedziału wiekowego powyżej 30 roku życia, powyżej 50 roku życia oraz dla osób z terenów wiejskich.

Aby uzyskać dofinansowanie w przypadkach innych, niż wymienione w przedziale wiekowym 18-29 lat głównym kryterium było ustalenie przez urząd II profilu pomocy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *