O krok od własnej firmy

Najbardziej znana firma z Pilzna świadczy usługi logistyczne na arenie międzynarodowej. W jej strukturach zatrudnionych jest wielu mieszkańców miasta. Jednak jedna firma logistyczna nie rozwiąże problemu bezrobocia, który występuje generalnie we wszystkich miastach Polski. Pilzno nie jest tu ewenementem na skalę ogólnopolską.

Jeśli szukasz pracy, warto sprawdzić, gdzie aktualnie trwa rekrutacja lub popytać ludzi w swoim otoczeniu, czy o czymś nie słyszeli. Biorąc pod uwagę fakt, że firma logistyczna, która jest potentatem w mieście, stale się rozrasta, można śmiało aplikować. Zapotrzebowanie głównie na kierowców jest bardzo duże, co jednak wcale nie oznacza, że  tylko oni mają szansę zasilić struktury pracownicze.

Poza tym można rozejrzeć się także w innych miejscach. Nie jest to jedyna firma w Pilźnie. Oczywiście najwięcej firm stanowią drobni przedsiębiorcy. Może zatem także warto się zastanowić, czy i my nie chcemy być tym drobnym przedsiębiorcą na pilźnieńskim rynku.

Taka możliwość także jest dobrym rozwiązaniem tym bardziej że można uzyskać z pośredniaka pieniądze na start własnej działalności gospodarczej. Wystarczy zarejestrować się w Urzędzie Pracy, uzyskać II profil pomocy nadany przez opiekuna osoby bezrobotnej, złożyć odpowiednie dokumenty wraz z biznes planem. Jeśli całość przejdzie pozytywną weryfikację, już tylko krok dzieli cię od zostania przedsiębiorcą w Pilźnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *