Interwencja na start

Stopa bezrobocia w Sieniawie jest jedną z najwyższych w całym województwie podkarpackim. Pomimo że zauważalnie stopa bezrobocia spada z roku na rok, tendencja nadal nie jest korzystna. Wśród bezrobotnych zarejestrowanych w gminie Sieniawa największą grupę stanowią osoby młode. Poprzez osoby młode rozumie się przedział wiekowy 25-34 lata.

Struktura osób bezrobotnych wykazuje na samym szczycie grupę z najniższym poziomem wykształcenia. Niestety bardzo duża grupa wśród bezrobotnych to osoby, które nigdy wcześniej nie pracowały. Problem dotyka głównie kobiet. Spowodowany jest tym, że zazwyczaj kobiety słabo wykształcone pozostają w domu, opiekując się potomstwem. W związku z tym stan dezaktywacji zawodowej czasami trwa wiele lat.

Sam rynek pracy w Sieniawie nie rozpieszcza, jednak co jakiś czas organizowane są prace interwencyjne, dzięki którym zatrudnienie zyskuje znaczna grupa osób. Chwilowe lekarstwo na brak pracy często zamienia się w długotrwałą pracę. W ramach organizacji robót publicznych, prac społeczno-użytecznych, czy interwencyjnych zmniejszył się odsetek osób bezrobotnych. Jest to pewnego rodzaju dobry krok w kierunku aktywizacji osób znajdujących się w szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy. Prace tego rodzaju są dobrą wypadową i świetnym startem w dalszym rozwoju kariery zawodowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *