Problem wypalenia zawodowego jest obecny wszędzie. Nawet w podkarpackiej Dukli

Pracownicy bardzo często zmagają się z syndromem wypalenia zawodowego. Co się na to składa? Brak energii, satysfakcji oraz motywacji do pracy. To są standardowe objawy i bardzo negatywnie wpływają nie tylko na zadowolenie z życia, ale także na samo zdrowie pracownika.

Co jest jednym z głównych powodów tego stanu? Przede wszystkim jest to rozwój technologiczny. Nieodzowny wpływ na wypalenie zawodowe ma dostęp do tych technologii niemal przez całą dobę. Mowa tutaj zwłaszcza o osobach młodych, którzy są przyzwyczajeni do korzystania ze smartfonów oraz tabletów. Często nocą załatwiają sprawy służbowe za pośrednictwem tych urządzeń. Czują się wręcz zobowiązani do natychmiastowego odebrania jakichkolwiek wiadomości.

Przez to w niektórych przedsiębiorstwach tempo pracy jest zawrotne! Na pracownikach ciąży nieustanna presja, która została nałożona na nich przez nowoczesne technologie. Specjaliści mają niewiele czasu na odpoczynek oraz nabranie sił na następne wyzwania. A brak czasu wolnego oraz możliwości niejakiego odcięcia się od pracy i obowiązków z nią związanych prowadzi właśnie do wypalenia zawodowego. Wpływ na to mają również niestandardowe godziny pracy. Wyjście z biura nie zawsze wiąże się z zakończeniem pracy. Pracownicy muszą kontaktować się ze sobą nawet w trakcie czasu wolnego, w domu. Co ponadto? Czas pracy nieustannie się wydłuża.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *