Pracownicy nie mogą być narażeni na stres. Jak sprawdzić czy są?

stres w pracyStan fizjologicznego napięcia wpływa na pracowników bardzo negatywnie. Są pewne stresory, które mają wpływ na takie reakcje. Dotyka to także pracowników w Jarosławiu w województwie podkarpackim.

Wymienia się kilka istotnych stresorów, które mają wpływ na pracę i samopoczucie ludzi w firmie. Pierwszy z nich to brak kontroli nad wymagającą pracą. Sytuacje zawodowe, w których dany pracownik jest zanadto obciążony pracą, dostaje zbyt trudne do wykonania zadania, a przy tym nie ma możliwości samodzielnego podjęcia decyzji jak wykonać owe zadania mogą być bardzo stresujące dla każdego człowieka.

Źródłem stresu nierzadko staje się brak równowagi pomiędzy wysiłkiem a wynagrodzeniem. Jeśli pracownik jest przekonany o tym, że wkłada w swoją pracę bardzo dużo wysiłku, a jednocześnie przy tym w swoim przekonaniu nie dostaje odpowiedniego wynagrodzenia za swoją pracę, to wtedy będzie zestresowany, a jego praca stanie się mniej efektywna.

Praca często jest postrzegana jako transakcja wymienna. Jedna osoba oferuje i daje swoje usługi i w zamian chce otrzymać adekwatne wynagrodzenie. W momencie, gdy go nie dostaje, wtedy rodzi się brak równowagi oraz poczucie niesprawiedliwości.  Są to bardzo trudne i niekorzystne sytuacje, które są uciążliwe nie tylko dla samego pracownika, ale także dla przedsiębiorcy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *