Nowa praca? Wiemy jak to ugryźć

nowa pracaPrzyjęcie nowej posady bez wątpienia jest nowym wyzwaniem w życiu każdego człowieka. Odczuwają to również mieszkańcy Krosna w województwie podkarpackim. Dlatego już podczas pierwszych dni w pracy warto pamiętać o kilku podstawowych kwestiach, które niekiedy mogą uratować nam karierę w nowym przedsiębiorstwie.

Co jest ważne?

Na pewno to, aby dobrze rozglądać się wokół siebie. W wielu firmach zarówno w korytarzach, jak i pokojach socjalnych są porozwieszane różne karteczki z prośbami, a także uwagi do wszystkich pracowników. Może to być przypomnienie o zachowaniu ciszy w konkretnym miejscu, o gaszeniu światła, czy nie otwieraniu okna, ponieważ jest np. zepsute. Warto pochylić się nad tego typu prośbami. Dzięki temu możemy uniknąć krępujących rozmów.

Co jeszcze? Z pewnością kwestia urlopów. Coraz bardziej popularne staje się używanie specjalnego e-systemu do wypełniania urlopowych wniosków. Właśnie wybiera się liczbę dni, a także rodzaje urlopu, który chcemy wybrać. Powiadomienie o tym, czy szef zaakceptował nasz wniosek najczęściej pojawia się mailowo. Jednak w wielu firmach wciąż należy najpierw udać się do przełożonego z pytaniem, czy akceptuje wypoczynek w konkretnym terminie. Gdy on wyrazi zgodę dopiero później wypełniamy internetowy formularz. Lepiej zawsze podpytać współpracowników jaka polityka obowiązuje właśnie w tym konkretnym przedsiębiorstwie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *