Pracodawca czy pracownik? Kto rządzi na rynku pracy?

pracodawca kontra pracownikŁatwo jest zauważyć to, że tuż po przemianach politycznych w Polsce panował rynek pracodawcy. Trudno było znaleźć pracę, a samo wynagrodzenie było dość niskie. To miało miejsce również w miejscowości Nowa Dęba w województwie podkarpackim.

Gospodarka przyspieszyła, a obecnie w Polsce mamy do czynienia z rynkiem pracownika. Okazuje się, że obecnie to osoby poszukujące zatrudnienia mogą dowolnie przebierać w ofertach. Zwłaszcza w momencie, gdy posiadają dobre kwalifikacje oraz duże doświadczenie. Oczywiście są miejsca, w naszym kraju, gdzie to pracodawca ma więcej do powiedzenia w tej dziedzinie. Dotyczy to też poszczególnych branż. Mimo wszystko człowiek jest bardzo cenny.

Bezrobocie niemal nieustannie spada, a to jest bardzo pozytywnym wydarzeniem. Okazuje się, że najtrudniej w naszym kraju mają osoby, które pochodzą z niewielkim miejscowości. Szczególnie trudno jest tym, którzy nie posiadają samochodu, ani prawa jazdy – wtedy nie są mobilni, a w dzisiejszych czasach jest to bardzo istotna kwestia. Dla pracowników najlepiej jest w branżach takich jak transport, technologie telekomunikacyjno-informacyjne, czy też budownictwo. To właśnie w tych dziedzinach najłatwiej jest znaleźć zatrudnienie.

1 thought on “Pracodawca czy pracownik? Kto rządzi na rynku pracy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *