Wiemy jak rozpoznać mobbing w pracy

mobbing w pracyWielu z nas doświadcza mobbingu w pracy, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Ważne jest to, aby nasze samopoczucie nie było nadwyrężane przez nieodpowiednie traktowanie ze strony szefa, czy też innych pracowników. To dotyczy również osób zamieszkały w miejscowości Radomyśl Wielki w województwie podkarpackim. Nie bójmy się mówić otwarcie o tym, że spotyka nas krzywda i złe traktowanie. Nie warto męczyć się ze sobą, a później przynosić swoich trosk do domu.

Z pozoru niewinne docinki mogą okazać się być bardzo problematyczne. Każdy z nas lubi się pośmiać, jednak jeśli nasze docinki, czy też zabawy będą ranić drugą osobę, w jakiś sposób wywoływać u niej dyskomfort – wtedy powinniśmy się nad tym zastanowić. Nawet niewinne uwagi mogą być mobbingiem i okazać się być bardzo krzywdzące. Warto pamiętać o tym, że o przejawach mobbingu z pewnością będzie decydować również częstotliwość ich występowania. Kiedy docinki są trwałe i uporczywe, wtedy mamy prawo zgłosić tę sytuację do odpowiedniej instytucji.

Pamiętajmy również o tym, że zastraszanie nigdy nie może występować w charakterze czynnika motywacyjnego. Jeśli słyszysz od swojego pracodawcy, a nie nadajesz się do niczego, czy też, że nie zasługujesz na lepszą pracę – powinieneś zmienić miejsce pracy. Nawet, kiedy nie spełniasz oczekiwań swojego szefa, ten nie powinien Cię poniżać. Jest to bardzo istotna zasada, zarówno w mniejszych, jak i tych większych przedsiębiorstwach. Dbajmy o siebie i nie pozwalajmy na to, aby ktoś nas traktował w nieodpowiedni sposób.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *