Brak doświadczenia to nie przeszkoda przy szukaniu pracy

brak doświadczenia i szukanie pracyWielu młodych ludzi stawia sobie pytanie – co wpisać w CV, kiedy nie posiadam doświadczenia? Mieszkańcu Sanoka, nie przejmuj się tym – podpowiemy Ci co zrobić, aby zabłysnąć podczas procesu rekrutacyjnego, nawet, jeśli nie posiadasz doświadczenia.

Doświadczenie to nie wszystko

Pamiętaj o tym, że oprócz „doświadczenia” w życiorysie znajduje się jeszcze kilka innych rubryk. To na nich się skup, dzięki temu pokażesz potencjalnemu pracodawcy, że w okresie nauki nie próżnowałeś. Dokładnie opisz szkoły, które ukończyłeś. Dodaj kursy oraz szkolenia. Możesz napisać krótkie zdania, w których streścisz, jakie umiejętności zdobyłeś podczas kończenia poszczególnych kursów. Nie zapomnij wspomnieć również o profilach i specjalnościach.

Dzięki temu pokażesz, że jesteś ukierunkowany na konkretny obszar rozwoju. Pokaż rekruterowi, że możesz stanowić świetną i przyszłościową inwestycję dla przedsiębiorstwa. Jeśli jesteś młody i masz dużą chęć rozwoju – z pewnością znajdziesz pracę. Powinieneś jednak skupić się na pokazaniu posiadanych umiejętności. Wypisz je wszystkie w życiorysie.

Bardzo ważne jest to, aby wszystkie informacje przedstawić w sposób rzetelny. Kłamstwo mogłoby szybko wyjść na jaw, a nikt z nas nie chciałby stracić pozytywnego wizerunku w oczach przełożonego. Lepiej postawić sprawę jasno, pokazać, że ma się duże chęci oraz być zdeterminowanym w szukaniu najlepszego zatrudnienia. Czasami trzeba wysłać CV w odpowiedzi na bardzo wiele ogłoszeń, aby w rezultacie znaleźć wymarzoną pracę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *