Pozytywny feedback zawsze mile widziany

pozytywny feedbackWielu szefów często zapomina o tym jak ważne jest chwalenie swoich pracowników. Często feedback jest kojarzony jedynie z przekazywaniem negatywnych informacji, krytyką wykonania poszczególnych obowiązków czy też zwracaniem uwagi na konkretne zachowania. Jest to błąd, ponieważ dzięki chwaleniu pracowników można bardzo wiele zyskać, o czym każdego dnia przekonują się mieszkańcy Sędziszowa Małopolskiego.

Na dywanik marsz!

Wzajemne motywowanie się jest bardzo ważne zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Od najmłodszych lat jesteśmy oceniani w szkole. Nikt nie cieszył się z jedynki, a na takich „złych” uczniów nauczyciele zwracali zawsze największą uwagę. To wtedy najczęściej odbywały się dyscyplinujące rozmowy z rodzicami oraz konkretnymi nauczycielami. Nie ma w tym nic dziwnego, że kiedy szef wzywa nas na rozmowę, wyobrażamy sobie, że będzie on nas strofować. Zresztą większość przełożonych ma właśnie taki nawyk – wzywają pracowników na rozmowę jedynie wtedy, gdy mają im do przekazania złe informacje.

Każda osoba pracuje znacznie wydajniej, kiedy jej praca jest doceniana. W związku z tym ważne jest to, aby zawsze doceniać osoby ambitne, które wyróżniają się na tle reszty zespołu. Najlepszy szef docenia takich pracowników. Dobrym pomysłem jest nie tylko rozmowa, ale również udzielenie premii, czy też dodatkowego benefitu. To działa motywującą na pozostałą część załogi. Wtedy poszczególni pracownicy wiedzą, dlaczego powinni się bardziej starać i dawać z siebie sto procent. Ten sposób sprawdza się za każdym razem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *