Próbny dzień pracy – jak się do niego przygotować?

pierwszy dzień w pracyZmieniasz miejsce zatrudnienia i zostałeś zaproszony na dzień próbny? Jest to z pewnością bardzo stresujące przeżycie, jednak warto dać z siebie wszystko, aby zwiększyć swoje szanse na pozytywne relacje z potencjalnymi współpracownikami, a także szefem. Pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz!

O czym pamiętać podczas dnia próbnego?

Są pewne kwestie, których wręcz nie można pominąć podczas dnia próbnego w nowej firmie. Z pewnością jest to punktualność. Jeżeli spóźnisz się – będzie to bardzo źle odebrane. Wieczorem nastaw nawet dwa budziki, aby w stu procentach obudzić się o wyznaczonej porze. A później wyjdź z domu wcześniej, niż powinieneś, ponieważ mogą spotkać się utrudnienia w ruchu, na przykład korki drogowe spowodowane wypadkiem! Lepiej uniknąć spóźnienia z takiego powodu.

Nie zapomnij także o odpowiednim ubiorze. Postaraj ubrać się adekwatnie do stanowiska, które obejmiesz. Najlepiej przygotowuj sobie odzież dzień wcześniej, wtedy unikniesz długiego stania przed szafą i podejmowania tej trudnej decyzji na ostatnią chwilę. Ważne jest także samo śniadanie. To właśnie ono doda Ci sił na resztę dnia. Właśnie dlatego spraw, aby ten posiłek był pożywny i zmuś się do jedzenia, nawet jeśli się bardzo stresujesz i masz zaciśnięty żołądek. Dobrym pomysłem jest poczytanie na temat firmy. Zrób to dzień wcześniej, zdobądź wszystkie najważniejsze informacje, które mogą okazać się przydatne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *