Określ wartość posiadanych kompetencji – to bardzo ważne

kompetencjeJeśli chcesz zmienić pracę, na samym początku powinieneś określić wartość posiadanych kompetencji. Dzięki takiemu rozwiązaniu, będziesz miał pewność, że zgłaszasz się na odpowiednie stanowisko, a dodatkowo przekonasz się, czy otrzymałeś adekwatną do umiejętności propozycję wynagrodzenia.

Ile powinni Ci zapłacić?

Wiele osób, idąc na rozmowę rekrutacyjną, zastanawia się nad tym, ile powinni zarabiać na określonym stanowisku. Właśnie dlatego warto poznać warunki, na jakie można liczyć na danym stanowisku. W tym przypadku istotne są posiadane kompetencje, a także umiejętności. Sprawdź, ile zarabiają osoby z Twoim doświadczeniem w podobnych firmach. Takie dane można znaleźć, na przykład w sieci. Wtedy będziesz mógł, ewentualnie negocjować z konkretną firmą w sprawie comiesięcznej wypłaty.

Nie zapomnij o świadczeniach pozapłacowych

Wiele osób skupia się jedynie na określonej wartości, na którą składa się podstawa finansowa wynagrodzenia. Pod uwagę warto wziąć również różnego rodzaju benefity. Niektóre przedsiębiorstwa oferują swoim pracownikom bezpłatne śniadania, dodatki na wyprawkę szkolną, czy nawet karty Multisportu. Warto wziąć to wszystko pod uwagę, żeby wybrać jak najlepszą opcję dla samego siebie. Nie kieruj się opinią znajomych, poświęć czas na dokładne przeanalizowanie rynku pracy, a w szczególności Twojego zawodu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *