Telefon służbowy na urlopie – odbierać czy nie?

Wielkimi krokami zbliża się okres wakacyjny i tym samym Twój upragniony urlop? Zastanawiasz się jednak nad tym, czy podczas wolnego powinieneś odbierać telefon służbowy oraz odpisywać na maile? Podpowiadamy.

Pracujesz w Baranowie Sandomierskim i w końcu przyszedł czas na Twój upragniony urlop? Nie wiesz, jednak czy powinieneś mieć przy sobie telefon służbowy i odbierać go w razie potrzeby? Zwłaszcza, gdy dzwoni szef? Okazuje się, że nie masz takiego obowiązku. Odbieranie telefonu służbowe podczas dni wolnych, to tylko i wyłącznie Twoja dobra wola, a więc możesz zostawić telefon służbowy w domu, kiedy decydujesz się na wyjazd.

Telefony i maile na urlopie

Oczywiście, jeżeli czujesz się w obowiązku, na przykład odpowiadać wtedy na pytania Twoich klientów, ponieważ pracujesz w sprzedaży – możesz to robić. Jednak my zalecamy podczas urlopu odciąć się od wszystkich obowiązków służbowych, ponieważ tylko wtedy będziesz w stanie właściwie zregenerować swoje siły.

Pamiętaj również o tym, że w ciągu roku przysługuje Ci zaledwie 26 dni urlopu, a więc wykorzystaj je odpowiednio. Na pewno nie pożałujesz tej decyzji i szybko przekonasz się, że odpoczynek jest naprawdę bardzo ważny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.