Mieszkasz w Boguchwale? Wolontariat przygotuje Cię do wejścia na rynek pracy

Udział w odpowiednio przygotowanym i zorganizowanym wolontariacie jest nie tylko dużym plusem w CV, ale to przede wszystkim forma aktywnego zdobywania doświadczenia oraz kompetencji. W zakresie na przykład komunikacji interpersonalnej, rozwiązywania problemów, zarządzania zadaniami, a nawet radzenia sobie ze stresem.

Dlatego mieszkańcu Boguchwały – zaangażuj się w wolontariat. Dlaczego warto? Dla młodych ludzi jest to doskonały sposób na zdobycie praktycznych umiejętności. Oprócz tego kształtuje kompetencje miękkie. Dzięki temu młodzież może zdobyć nowe kontakty biznesowe, które są z pewnością pomocne w przyszłej karierze zawodowej.

Należy jednak pamiętać o tym, że wolontariat jest nie tyle alternatywą, co uzupełnieniem dla praktyk, czy staży. Co można robić podczas wolontariatu, co przyda się w przyszłej karierze zawodowej? Są to zajęcia w różnych dziedzinach.

Wolontariusze bardzo często tworzą oraz koordynują bardzo ambitne i złożone projekty. Współorganizują również różnorakie konferencje, manifestacje, koncerty oraz imprezy. Często wspomagają kampanie i działania promocyjne. To naprawdę cenne doświadczenia. Potencjalni pracodawcy zwracają na to uwagę podczas wybierania przyszłych pracowników. To coraz częstsza praktyka rekruterów. Dlatego warto znaleźć chwilę na udział w wolontariacie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *