Starszy Specjalista ds. Inwestycji i Remontów oraz Projektów Współfinansowanych ze Środków Unijnych
Miejsce pracy: Jasionka
Zakres obowiązków:
  • działania związane z rozliczaniem, raportowaniem oraz nadzorowaniem zadań inwestycyjnych i remontowych,
  • weryfikacja planów inwestycyjno-remontowych oraz zakupów gotowych dóbr inwestycyjnych na podstawie informacji przekazanych przez zainteresowane działy,
  • sporządzanie kosztorysów wstępnych dla potrzeb inwestycji i remontów,
  • prowadzenie gospodarki gruntami i budynkami w zakresie zadań realizowanych przez Port,
  • prowadzenie nadzoru inwestorskiego dla zadań nieobjętych pozwoleniem na budowę, przebudowę, rozbudowę, rozbiórkę lub zezwoleniem na realizację inwestycji dla lotniska użytku publicznego,
  • współudział w przygotowywaniu postepowań o udzielenie zamówienia w zakresie opisu przedmiotu zamówienia, sposobu rozliczania kontraktów oraz warunków udziału w postępowaniu (inwestycyjnym, zakupowym lub remontowym),
  • bieżący udział w realizacji projektów współfinansowanych ze środków europejskich, a w szczególności:
  • współudział w przygotowywaniu specyfikacji warunków zamówienia w zakresie opisu przedmiotu zamówienia, warunków umowy, sposobu rozliczania kontraktów oraz warunków udziału w postępowaniu dla poszczególnych kontraktów w ramach danego projektu; sprawowanie nadzoru pod względem technicznym nad prawidłową realizacją projektów zgodnie z umowami o dofinansowanie; monitorowanie rzeczowe i finansowe projektów zgodnie z harmonogramem realizacji projektu oraz planami płatności.
Wymagania:
  • wykształcenie wyższe techniczne o profilu budowlanym lub inżynierii środowiska,
  • min. 10 lat stażu pracy, w tym 5 lat doświadczenia na takim samym lub podobnym stanowisku. Staż pracy należy udokumentować w CV poprzez podanie nazw projektów współfinansowanych oraz zakresu obowiązków realizowanych w projekcie,
  • znajomość Ustawy Prawa Budowlanego oraz rozporządzeń powiązanych,
  • znajomość procedur i działań związanych z rozliczaniem, raportowaniem i sprawozdawczością projektów współfinasowanych ze środków UE,
  • bardzo dobra umiejętność czytania map, planów i dokumentacji projektowej,
  • znajomość programu AutoCAD oraz programów do obsługi baz danych (w szczególności MS Excel),
  • znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym (min. B1),
  • umiejętność analitycznego myślenia, rzetelność, samodzielność oraz bardzo dobra organizacja pracy,
  • umiejętność pracy pod presją czasu, radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych, wielozadaniowość.
Mile widziane:
  • znajomość przepisów prawa lotniczego, zagadnień środowiskowych i geodezyjnych, prawa wodnego oraz gospodarki odpadowej,
  • prawo jazdy kat. B,
  • posługiwanie się przyrządami pomiarowymi (dalmierzem, niwelatorem, itp.).
Oferujemy:
  • umowę o pracę,
  • niezbędne szkolenia i certyfikaty,
  • możliwość rozwoju i podnoszenia kwalifikacji,
  • pracę w zgranym zespole i wyjątkowym miejscu,
  • pakiety socjalne w ramach ZFŚS oraz benefity pozapłacowe.
Wymagane dokumenty:
  • CV + list motywacyjny,
  • zgoda na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji (wzór w załączeniu).