Wszystko, co warto wiedzieć o urlopie ojcowskim w jednym miejscu

Pracujący rodzice mają do dyspozycji wiele przywilejów. Warto zatem, żeby z nich korzystali, ponieważ jest to najlepszy sposób na spędzanie czasu z rodziną. O swoich przywilejach w szczególności często zapominają panowie, a przecież należy im się urlop ojcowski.

Rodzice z miejscowości Kańczuga w województwie podkarpackim mogą korzystać z urlopów macierzyńskich, rodzicielskich i wychowawczych. Okazuje się również, że pracujący panowie mogą liczyć na urlop ojcowski i zdecydowanie warto, aby go wykorzystali.

Czym jest urlop ojcowski?

Każdy pracujący na etacie ojciec może sobie na niego pozwolić. Możesz z niego skorzystać do ukończenia przez swoje dziecko 24. miesiąca życia. Ten czas wolny wynosi dwa tygodnie, a więc dokładnie czternaście dni kalendarzowych. Warto wiedzieć o tym, że możesz go wykorzystać jednorazowo albo w dwóch częściach, a każda z nich musi trwać równo tydzień. Jeżeli nie skorzystasz z tego przywileju – urlop po prostu przepadnie, a więc zdecydowanie lepiej jest go wykorzystać.

Warto wiedzieć również o tym, że tego typu urlop jest płatny, a ojciec może liczyć na sto procent wynagrodzenia. Świadczenie wypłaci Ci ZUS, jednak powinieneś złożyć w tym celu do pracodawcy wniosek o zasiłek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *